-A +A
  Görüntüleme: 5317

Microsoft Visual Studio

Üniversitemiz akademik ve idari personeline Visual Studio'nun tam sürümü olan Enterprise sürümünü verilebilmektedir. İndirmek için http://yazilim.cc.metu.edu.tr adresinden yükleme aracını indirmeniz gerekmektedir. Visual Studio Enterprise 2017, yalnızca gereksinim duyduğunuz öğeleri indirmenizi ve yüklemenizi sağlayan web tabanlı bir yükleyici olan Visual Studio Yükleyicisi ile, yeni bir yükleme deneyimi sunar. Visual Studio artık .iso dosyası kullanarak yükleme yapmayı desteklemiyor. Visual Studio Yükleyicisi, yükleme sırasında dil seçimi olanağı sunarak dil paketlerini ayrı ayrı indirip yönetme zorunluluğunu ortadan kaldırır.

Kurulum

1. Adım: Yükleyiciyi çalıştırdıktan sonra gelen ekrandan yüklemek istediğiniz bileşenleri seçiniz.

2. Adım: Yüklemek istediğiniz dilleri seçiniz ve "Install" düğmesine basınız.

3. Adım: Seçtiğiniz bileşenler internetten indirilip kurulurken bir süre bekleyiniz. Bekleme süreniz seçtiğiniz bileşenlerin sayısı ile doğru orantılı olarak değişecektir.

4. Adım: Kurulum tamamlandıktan sonra "Launch" düğmesine basarak Visual Studio'yu çalıştırabilirsiniz.

5. Adım: İlk açılışta eğer bir Visual Studio hesabınız varsa "Sign in", hesap oluşturmak isterseniz "Sign up", hesap oluşturmadan devam etmek isterseniz "Not now, maybe later"a basarak devam edebilirsiniz. Bu kurulum anlatımında hesap oluşturulmadan devam edilecektir.

6. Adım: Visual Studio'nun görünümünü değiştirmek isterseniz ilgili ayarları seçerek "Start Visual Studio" düğmesine basınız.

7. Adım Etkinleştirme: Visual Studio'yu etkinleştirmek için Help > Register Product yolunu takip ediniz.

8. Adım: Açılan sayfada sağ tarafta bulunan "Unlock with a Product Key" seçeneğini seçiniz.

9. Adım: http://yazilim.cc.metu.edu.tr adresinden elde ettiğiniz ürün anahtarı bilgisini girerek etkinleştirmeyi tamamlayınız. Etkinleştirme tamamlandığında "License: Product key applied" ifadesi görülecektir.