-A +A
  Görüntüleme: 3461

"abc-l" listesine üye olduğum halde listeye mesaj gönderemiyorum. Neden?

Eğer söz konusu liste bir duyuru listesi ise, liste tanımları üyelerin mesajlarinin listeye dağılmadığı, tek yönlü iletişime izin veren şekilde düzenlenmiştir. Ancak üyelerin e-posta gönderebildiği bir liste söz konusu ise, gönderdiginiz mesajlarin listeye ulaşmamasının iki temel sebebi vardır:

  1. Listeye üyelik için kullanmadığıniz bir e-posta adresinden mesaj gönderiyor olabilirsiniz. Genelde birden fazla e-posta adresi kullanıyorsanız ve üye olan adresten farklı bir adrese yönlendirme tanımladıysanız, liste mesajlarini aldığınız e-posta adresi ile üyelik için kullandığınız e-posta adresi farklı olabilir. Mesajları aldığınız e-posta adresinin listeye üye olarak kayıtlı olup olmadığını kontrol etmesi için abc-l-ownermetu.edu.tr adresinden liste yöneticisiyle iletişime geçiniz.
  2. Listeye üyelik için kullandığınız e-posta adresinden mesaj gönderiyorsanız mesajiniz onay bekliyor olabilir. Mesajinızın onay için bekletiliyor olmasının olası sebepleri aşağıda listelenmiştir:
    1. Gönderdiğiniz mesaj liste mesaj kotasını aşan bir büyüklüğe sahip olabilir (örneğin; çok büyük bir dosya eklentisi gönderiyor olabilirsiniz).
    2. Mesajınızın alıcı adresi bölümünde liste adıyla beraber çok sayıda e-posta adresini yazmış olabilirsiniz.
    3. Mesajiniz liste ayarları gereği moderatör onayı için bekletiliyor olabilir.

    Tüm bu olası sebeplerle ilgili olarak abc-l-ownermetu.edu.tr adresinden liste yöneticisi ile iletişime geçebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

(Yukarıda geçen "abc-l" ifadesi liste ismi için örnek olarak verilmiştir)