-A +A
  Görüntüleme: 3037

Bu süreçten aynı anda sadece bir kayıt oluşturabilirsiniz uyarısını neden alıyorum?

Readspeaker

EDYS üzerinde bazı formlardan aynı anda sadece bir adet doldurabilirsiniz. "Bu süreçten aynı anda sadece bir kayıt oluşturabilirsiniz." şeklinde bir uyarı alıyorsanız daha önce başlatılmış ancak işlemi tamamlanmamış bir formunuz var demektir.

Tamamlanmamış bir formunuz varsa, aşağıdaki 3 durumdan biri geçerli olabilir:

1- Doldurup henüz sevketmediğiniz bir form olabilir.

İlgili forma ulaşmak için;

   • Evrak İşlemleri -> Yeni Evraklarım -> Elektronik Formlar yolunu takip ediniz ve sevk edilmemiş formunuzu gözden geçiriniz. Eğer bu formu silmek istiyorsanız Mavi Ok -> Sil yapınız.

2- Formunuz henüz sayı almamış olabilir.

İlgili formu bulmak ve hangi aşamada beklediğini görmek için;

   • E-Form İşlemleri -> Elektronik Form Arama -> Açılır Listeden Formu Seçme -> Ara Butonuna Basma yolunu takip ediniz ve formlarınızı gözden geçiriniz.
   • Formun hangi aşamada olduğunu görmek için Mavi Ok -> Sevk Günlük yolunu takip ediniz.
   • Formunuz Sevk Günlük ekranında en alt satırın sağ sütununda bulunan kişide beklemektedir. İlgili kişi ile işlem yapması için iletişim kurabilirsiniz.

3- Akışı devam eden bir formu iptal etmek isteyebilirsiniz.

İlgili forma ulaşmak için;

   • İş Akış İşlemleri -> İşlemlerim -> Devam Eden Evrak Akışları -> İlgili Form Mavi Ok -> İptal Et -> Arşivlenecek Klasörleri Seçiniz -> Arşive Kaldır yolunu takip ediniz ve formu iptal ediniz.
   • Formu iptal ettiğinizde form ile işlem yapan bütün kullanıcılara sistem tarafından e-posta ile formu iptal ettiğiniz bilgisi iletilecektir.