-A +A
  Görüntüleme: 6238

Etkileşimli Kayıtlar

Etkileşimli Kayıtlar

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı
E-posta: register@metu.edu.tr 
URL   : https://bidb.metu.edu.tr/

Mevcut yönetmelik ve yönergeleri bilmek öğrencilerin kendi sorumluluklarıdır. Üniversitede uygulanmakta olan tüm yönetmeliklere Yönetmelikler sayfasından ulaşılabilir. Öğrencilerin kayda girmeden bu yönetmelikleri dikkatle incelemeleri önerilir. 

UYARI 1: Kayıt programı katkı payı/öğrenim ücreti ödemesi gereken öğrencilerin ödeme bilgilerini kontrol etmektedir. Bu sebeple https://oibs2.metu.edu.tr/Student_Information/ adresindeki programdan Ödemeler başlığı altında Katkı Payı Ödemeleri ve Katkı Payı Miktarları bölümlerini incelemeniz önerilir. 

UYARI 2: Kütüphane hesabında cezası ve iadesi gecikmiş kitabı bulunan öğrencilerin kayıtları engellenecektir. Öğrencilerin kayıtlarındaki engelin kaldırılması için geciken cezalarını ödemeleri gerekmektedir.

Kayıt Programı Kullanım ve Yardım Sayfalarına Erişim

http://oibs2.metu.edu.tr/help adresinden kayıt programı kullanım ve yardım sayfalarını inceleyebilirsiniz. Bu içeriklerde bulamadığınız durumlar için http://oidb.metu.edu.tr/etkilesimli-kayitlar sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Kayıt Programına Erişim

Kayıt programı kayıtların ilk günü saat 9.00’dan itibaren kampus içinde, 14.00’den itibaren kampus dışında erişime açılacaktır. 9.00 - 14.00 saatleri arasında VPN servisinden kayıt programına erişim mümkün olmayacaktır.

Kayıt Programında Sıklıkla Karşılaşılan Hatalar

Kayıt programında sıklıkla karşılaşılan hatalar için https://faq.cc.metu.edu.tr/tr/sss/kayit-programinda-siklikla-karsilasilan-hatalar adresindeki bilgiler kontrol edilmelidir. Etkileşimli kayıt sisteminde karşılaşılabilecek tüm hatalar ve bilgilendirmeler için https://faq.cc.metu.edu.tr/tr/sss/oibs-kayit-sistemi-karsilasilan-hatalar adresini ziyaret edebilirsiniz.