-A +A
  Görüntüleme: 343

Mezun Eposta Sistemi Kullanım Politikası

ODTÜ Mezunlar Ofis aracılığı ile Mezun Kart alan bir ODTÜ mezunu isteği doğrultusunda @alumni.metu.edu.tr uzantılı bir eposta hesabı alabilir.

Mezun Eposta Hesabı alabilecek/alan kullanıcıların bilgileri ODTÜ Mezunlar Ofisi tarafından yönetilir.

Mezun Eposta Hesabı, ODTÜ Mezun Kart kullanımının aktif olduğu süresince kullanılabilecektir. ODTÜ Mezun Kartı herhangi bir sebeple kapatılan ya da askıya alınan kullanıcıların Mezun Eposta Hesapları da kapatılır ya da askıya alınır. ODTÜ Mezun Kartı geçerli olmayan kullanıcı @alumni.metu.edu.tr uzantılı eposta hesabını kullanamaz.

Mezun Eposta Hesabı almak isteyen bir kullanıcı https://mezun.metu.edu.tr/odtu-mezun-karti/ sayfasında belirtilen şekilde @alumni.metu.edu.tr uzantılı e-posta adresi alabilir.

Mezun Eposta Hesabı oluştururken sistem kullanıcıya ad/soyad ile türetilen kullanıcı kodu seçimi sunar. Bunlar dışında kullanıcı kodu seçilemez. Bir kullanıcıya tahsis edilen kullanıcı kodu başka bir kullanıcıya verilmez.

Mezun Eposta Hesabı ile ODTÜ kullanıcı kodu farklı kavramlardır. ODTÜ kullanıcı kodu ile faydalanılan diğer hizmetler Mezun Eposta Hesabından bağımsızdır.

Mezun eposta hesabı, kullanıcı başına 100 MB eposta kapasitesi ile açılır. Kullanıcıların kotası dolması durumunda Mezun Eposta Hesaplarına gelecek olan epostalar sistem tarafından reddedilecektir.

Ekler dahil her bir ileti en fazla 25 MB olabilir.

Mezun Eposta Kullanıcı hesaplarına bir yedekleme hizmeti verilmemektedir. Silinen bir eposta kullanıcının hesabına tekrar yüklenemez.

SPAM ya da zararlı içerik gönderği tespit edilen bir kullanıcının hesabı geçici olarak durdurulur. Parolası sıfırlanır. Bu konu ile ilgili kullanıcıya alternatif eposta hesabı üzerinden bilgilendirme yapılır ve parolasını tekrar oluşturması istenir.

@alumni.metu.edu.tr uzantılı Mezun Eposta Hesabını https://alumnimail.metu.edu.tr/ arayüzünden kullanılır. Bu arayüz dışında başka bir pop/imap servisi ile sisteme erişim yoktur.

Kullanıcılarla ilk iletişimi ODTÜ Mezunlar Ofisi yönetir. Mezunlar, kendilerine sağlanan mezun e-posta hizmetiyle ilgili soru ve sorunlarını mezunkart@metu.edu.tr adresine iletir.

ODTÜ Mezun Eposta Sistemi, Bilişim Kaynakları Kullanım Politikaları belgesinde (http://bilisim-etigi.metu.edu.tr/) belirtilen ilkelere göre işletilir.