-A +A
  Görüntüleme: 1426

MSC Nasıl Kurulur?

Readspeaker

Birçok ileri düzey sonlu eleman analizi yazılımını içeren MSC University FEA Bundle yazılım paketi yerleşke genelinde kullanıma sunulmaktadır. MSC University FEA Bundle içindeki yazılımlar aşağıdaki gibidir.

- Patran
- Sofy
- Marc
- Mentat
- Dytran
- MD Nastran
- Flightloads 

Marc Mentat ACIS ve Fatigue Complete Package  yukarıdaki pakette mevcut olmayıp ek olarak  kullanıma sunulan yazılımlardır.

Yazılım, kurulum medyası (DVD/CD) sayısının fazlalığı ve sık versiyon güncellemeleri nedeniyle ancak sıklıkla talep edilen MSC yazılımlarıhttps://ftp.cc.metu.edu.tr/PackagePrograms/Msc/ konumunda kullanıma sunulmuştur

Not: Lisanslı yazılım FTP erişim sitesine, Internet Explorer dışındaki tarayıcılarla bağlanacak olan kullanıcılarımızın adres satırına ftp://kullanıcı_adıftp.cc.metu.edu.tr yazmaları gerekmektedir. Yapılan lisans anlaşmaları gereğince bu site sadece ODTÜ personelinin erişimine açıktır.

Kurulum:

Tüm MSC Yazılımları kurulumları ağ üzerinden lisanslama gerektirmektedir. Kurulum sırasında "network licensing" bilgileri için 

1700msc.cc.metu.edu.tr

girilmelidir (msc.cc.metu.edu.tr lisans sunucusu, 1700 port numarasıdır).

MSC Yazılımlarının Öğrenci Sürümlerine Erişim

MSC yazılımlarının öğrenci sürümlerine erişim için http://www.mscsoftware.com/student-editions adresinden kayıt işlemi gerçekleştirmek ve ürünleri indirmek gereklidir.

İlgili olduğunu düşündüğünüz soruları hotlinemetu.edu.tr adresine iletebilirsiniz.