-A +A
  Görüntüleme: 5122

Öğrencilerden geribildirim nasıl alınır?

Öğrencilerden farklı soru yöntemleriyle anonim veya anonim olmayan bir şekilde geribildirim toplamak, sonuçları görüntülemek ve göstermek için "Feedback" etkinliği kullanılabilir. "Feedback" etkinliğini eklemek için dersinizin sağ üstünde bulundan "Turn editing on" düğmesine tıklayın. Geribildirim toplamak istediğiniz haftanın "Add an activity or resource" düğmesine tıklayın. Açılan pencereden "Feedback" seçeneğini seçin ve "Add" düğmesine tıklayın.

Açılan pencerede oluşturmuş olduğunuz geribildirim etkinliğinin ismini, açıklamasını girebilir ve öğrencilerin ilgili geribildirime ulaşmak için tanınan zaman dilimini belirleyebilirsiniz. Ayrıca öğrencilerden gelen cevapların anonim olması için "Record user names" menüsünden "Anonymous"  seçeneğin seçin.

Öğrencilerin geribildirimlerini gönderdikten sonra analiz sayfasını görmelerini istiyorsanız  "Show analysis page" menüsünü "Yes" olarak seçmeniz gerekmektedir. Ayrıca geribildirim gönderildikten sonra verilecek olan mesaj ve öğrencilerin yönleneceği internet adresi belirlenebilir. Gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra "Save and return to course" düğmesine tıklayın.

Eklediğiniz geribildirim etkinliğini düzenlemek için ilgili etkinliğe tıklayın. "Edit questions" sekmesini kullanarak soru(lar) ekleyebilir ve var olan soruları-soruyu düzenleyebilirsiniz. "Show responses" sekmesine tıklayarak öğrenciler tarafından verilen cevapları görüntüleyebilirsiniz.