-A +A
  Görüntüleme: 2093

DEMOCREATOR YAZILIMINA ERİŞİM

Democreator yazılımı; öğretici videolar, demo videolar, sunum kayıtları, oyun vlogları ve diğer bilgi paylaşım videoları hazırlamak için kullanılabilen bir ekran kaydedici ve video düzenleme aracıdır.

Üniversitemiz için temin edilen Democreator yazılımı lisansları için http://www.metu.edu.tr/tr/fakulteler-enstituler-ve-okullar sayfasında listesi bulunan akademik bölümlerimiz ve enstitülerimizden ihtiyaç bildirenler için, her bir bölüm/enstitü adına ilgili bilgisayar koordinatörleri tarafından iletilen e-posta adreslerine yetkilendirme yapılmıştır.

Democreator yazılım lisansına erişim için bölüm ve enstitülerimiz için bildirilen e-posta adresleri ve bu adreslerle ilişkili olarak oluşturulacak erişim parolası kullanılacak, yazılıma bölüm/enstitü içerisinde aynı anda sadece tek bir kişi erişim sağlayabilecektir. Bölüm/enstitü içerisinde yazılımı kullanma ihtiyacı olan öğretim üye ve görevlilerimiz ilgili bilgisayar koordinatörleri ile iletişime geçerek erişim için gerekli bilgileri edinebilirler.

ÖNEMLİ NOT: Bölümünüz/enstitünüz için kullanıma sunulan Democreator yazılımına erişim için tanımlanan e-posta adresi ve erişim parolasının hem güvenlik, hem de ortak kullanım açısından üçüncü kişilerle paylaşılmaması gerekmektedir.


Democreator yazılımına erişim için yetkilendirilen e-posta adresi ve erişim parolası bilgilerini edinen kullanıcılarımız, yazılımı kullanmak için aşağıdaki adımları izleyebilir:

1) Democreator yazılımı için sağlanan versiyona uygun sürüm aşağıdaki adreslerden indirilip kurulur:

Windows için: https://download.wondershare.com/democreator_full7743.exe

MacOS için: https://download.wondershare.com/democreator-mac_full7744.zip

2) Kurulum tamamlandıktan ve program açıldıktan sonra yazılımın tüm özelliklerine erişebilmek için, ilgili bilgisayar koordinatöründen edinilen e-posta adresi ve parola bilgisi kullanılarak giriş (sign in) yapılmalıdır. Eğer program kurulduktan sonra giriş yapılmazsa yazılım kısıtlı özellikleriyle de kullanılabilmektedir.

3) Yazılım tüm özellikleriyle aynı anda sadece tek bir kişi tarafından kullanılabildiğinden, yazılımın kullanımı bittikten sonra mutlaka çıkış yapılması (sign out) gerekmektedir; aksi durumda diğer kullanıcılar yazılımı tüm özellikleriyle kullanamaz.


Democreator yazılımının kullanılacağı bölüm/enstitüden sorumlu bilgisayar koordinatörleri yazılıma erişim parolası oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyebilir:

1) Democreator yazılımı için sağlanan versiyona uygun sürüm aşağıdaki adreslerden indirilip kurulur:

Windows için: https://download.wondershare.com/democreator_full7743.exe

MacOS için: https://download.wondershare.com/democreator-mac_full7744.zip

2) Kurulum tamamlandıktan ve program açıldıktan sonra, bölüm/enstitü için belirlenen e-posta adresi ile programa giriş yapılır ve "Forget your password" linkine tıklanarak ilgili eposta adresine gönderilecek kod ile parola oluşturulabilir.

Önemli not: Lisans yetkilendirme ve parola işlemleriyle ilgili bölüm/enstitü için tanımlanan e-posta adreslerine otomatik gelen mesajların gönderici satırında Democreator yazılımı üreticisi Wondershare firmasının ismi ve adresi görüntülenmekte ve bu şekilde ulaşan mesajların spam olarak algılanmaması gerekmektedir.


İlgili olduğunu düşündüğünüz soruları https://bilisimdestek.metu.edu.tr/ adresinden iletebilirsiniz.