-A +A
  Görüntüleme: 7281

Uzaktan Eğitim İçin Zoom

Derslerde ihtiyaç duyulan çevrim içi toplantı ve web konferans ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için Zoom uygulaması Üniversitemiz kullanımına açılmıştır. Bu uygulamaya kayıtlı kullanıcılar toplantı oluşturabilmekte ve kayıtlı olmayan kişileri toplantıya davet edebilmektedir.

Uygulamanın kullanılabilmesi için tüm Öğretim Üyeleri, Öğretim Görevlileri ve ders vermekte olan Araştırma Görevlileri ODTÜ Zoom uygulamasına davet edilecektir. ODTÜ e-posta adresinizle daha önce Zoom hesabınız olup olmamasına göre alacağınız davet mesajı değişiklik göstermektedir. 

Eğer ODTÜ e-posta adresinizle bir Zoom hesabınız YOKSA

ODTÜ e-posta adresinize gelen davet e-posta mesajındaki "Activate Your Zoom Account" bağlantısı ile kayıt işlemi tamamlandıktan sonra Zoom uygulamasını süre kısıtı olmadan kullanabilirsiniz.

"Activate Your Zoom Account" bağlantısına tıkladıktan sonra tarayıcınızda açılacak ekranda "Sign Up with a Password" bağlantısı ile devam edebilirsiniz.

Ad, Soyad ve şifre bilgilerinizi girerek hesabınızı oluşturmayı tamamlayabilirsiniz.

Eğer ODTÜ e-posta adresinizle bir Zoom hesabınız VARSA

Eğer ODTÜ e-posta adresinizle mevcut bir Zoom üyeliğiniz varsa alacağınız e-posta mesajındaki "Approve the Request" bağlantısı ile Zoom'daki kişisel bilgileriniz korunarak ODTÜ Zoom uygulamasına geçiş yapabilirsiniz.

İsteği onayladığınızda geçişin tamamlanması için "I Acknowledge and Switch" bağlantısı ile devam etmeniz gerekmektedir.

Bu işlemden sonra masaüstü uygulamasında tekrar oturum açmanız gerekebilir.

ODTÜClass'ta Zoom etkinliği oluşturmak için https://its.metu.edu.tr/uzaktanegitim/ sayfasındaki Senkron Araç-5: ZOOM başlığından bilgi alabilirsiniz.