-A +A
  Görüntüleme: 5846

Turnitin

Turnitin, intihal tespit hizmeti veren web tabanlı bir yazılımdır. Bu servisi kullanmak isteyen akademik personelin (sadece ODTÜ Öğretim Üyesi, Görevlisi, Okutman) https://bilisimdestek.metu.edu.tr adresine ad/soyad, akademik/idari pozisyon ve bölüm bilgilerini içeren bir vaka oluşturmaları gerekmektedir.

kayıt sonrasında turnitinden gelecek olan mail takip edilip işlemler gerçekleştirilerek, öğretim üyeleri gerekli gördükleri yayınları intihal açısından taratabileceklerdir.

Uyarı: Tezler, makaleler yüklenirken ad,soyad vesaire bilgilerinin çok dikkatli girilmesi gerekmektedir. Yanlış girilen bilgiler intihal oranını doğru olmayan bir biçimde yüksek gösterebilirler. 

Makale Silinmesi Hakkında

Makale silinmesi konusunda yardım ihtiyacı gerekiyorsa öğretim görevlisi/danışman ile irtibata geçiniz. Öğretim görevlisi/danışman ODTÜ'nün Turnitin Yöneticisi ile https://itsupport.metu.edu.tr/ uzerinden iletişime geçmelidir. ODTÜ hesap yöneticisi turnitin ile iletişime geçecektir. Süreci doğru ve hızlı biçimde gerçekleştirmek için hesap yöneticinize Class ID number, Assignment name, and Submission ID number bilgilerinin iletilmesi gerekir. Makalenin gözden geçirilmiş halini tekrar göndermek için yetkili olan kişi öğretim görevlisi/danışman'dır. Bu durumda makalenin veritabanından silinmesine gerek yoktur.

yazılımın kullanımı hakkında aşağıdaki kaynaklardan yararlanabilirsiniz 

Turnitin Yardım Merkezi

Turnitin Öğretmen Kılavuzu

Turnitin Öğrenci Kılavuzu

Turnitin Kılavuz ve Rehberler

If help is needed for deleting articles you should provide information about Class ID number, Assignment name, and Submission ID number.

Turnitinden Belge Silme Kılavuzu

 Not: Bir makalenin gözden geçirilmiş halini tekrar yükleyebilme seçeneği öğretim üyeleri tarafından gerçekleştirilebilmektedir. Bu durumda makalenin silinmesi gerekmemektedir.

 Kayıt olma konusundaki soru ve sorunlarınızı https://bilisimdestek.metu.edu.tr adresinden iletebilirsiniz.