-A +A
  Görüntüleme: 10874

ODTÜ kullanıcı koduma ait şifremi unuttum. Nereden öğrenebilirim?

Readspeaker

ODTÜ Kullanıcı Hesap Yönetimi https://useraccount.metu.edu.tr/ sayfasından, kayıtlı şifre sıfırlama e-posta adresiniz (kurtarma e-posta adresi) varsa yeni şifre alabilirsiniz. Bunun için kayıtlı bir kurtarma e-posta adresiniz bulunmalıdır. 

Kayıtlı bir kurtarma e-posta adresiniz varsa "Şifrenizi mi unuttunuz?" bağlantısına tıklayınız. Kayıtlı bir kurtarma adresiniz yoksa lütfen buraya tıklayınız ya da bu sayfanın en alt kısmındaki açıklamaları okuyarak gerekli işlemleri yapınız.

 

İlgili alanları doldurduktan sonra “e-posta gönder” e tıklayınız. Gelen e-postadaki yeni şifre etkinleştirme bağlantısına tıklamanız gerekmektedir.

Şifrenizi hatırlıyor fakat kayıtlı bir kurtarma e-posta adresini henüz belirlemediyseniz. ODTÜ Kullanıcı Hesap Yönetimi sayfasına giriş yaptıktan sonra "Kurtarma E-postası belirle" linki ile 2. e-posta adresinizi kaydedebilirsiniz.

 

 

Henüz tanımlanmış bir kurtarma e-posta adresiniz yoksa ODTÜ kimliğinizi ve T.C. nüfus cüzdanınızı (ikisi birlikte) tarayıcı ile tarayabilirsiniz. Cep telefonunuz uygun ise, Cep telefonunuzdan ODTÜ kimliğinizin ve Nüfus cüzdanınızın (ikisi birlikte) fotoğrafını çekip e-posta ile usermetu.edu.tr 'ye gönderebilirsiniz. (usermetu.edu.tr) adresine gerekli bilgileri gönderdikten sonra kurtarma e-posta adresiniz bizim tarafımızdan tanımlanacak (e-posta gönderdiğiniz adres ya da özellikle talep ettiğiniz bir adres varsa) ve şifre sıfırlama işlemlerini yukarda belirtildiği gibi gerçekleştirebiliyor olacaksınız.

Bu işlemler sonrası kurtarma e-posta adresinizi ve şifrenizi dileğiniz zaman bu sistem üzerinden değiştirebilir veya sıfırlayabilirsiniz.