-A +A
  Görüntüleme: 9941

Kullanıcı Hesabı Alırken Yaşanabilecek Sorunlar

https://useraccount.metu.edu.tr adresinden kullanıcı hesabı alırken sorunla karşılaşırsanız aşağıdaki olası çözüm yollarını deneyebilirsiniz.

CODE 103: Kullanıcı hesabı yaratılamadı hatası alan öğrencilerimiz farklı bir tarayıcı ile tekrar deneyebilirler.

CODE 182: Lütfen doğru programı seçtiğinizi kontrol ediniz. (Ankara ve Kıbrıs kampuslerindeki programların isim farklılıklarına dikkat ediniz.) Ayrıca ÖİDB tarafından dönem kaydınızın oluşturulduğundan da emin olunuz.

CODE 183: Kullanıcı hesabınız oluşturulurken teknik bir hata oluşmuştur, lütfen kullanıcı bilgileriniz ile Bilişim Destek Ekibimize ODTÜ BİDB ana sayfasındaki “Bize Ulaşın” bağlantısından iletişime geçebilirsiniz

Özel öğrenciler https://useraccount.metu.edu.tr/newstudent/ adresine giriş yaptıklarında kayıt bulunamadı hatası (hata no:182) alıyorlarsa kayıtları sistem tarafından açıldıktan sonra tekrar kullanıcı kodu almayı deneyebilirler. 

 

Başvurunuz sırasında mümkünse hotmail.com, outlook.com, live.com dışında bir eposta adresi kullanınız. Microsoft e-posta hizmetlerine gönderimlerde sıkıntı yaşanabilmektedir.

Mevcut Öğrenciler

Mevcut öğrencilerimizin bu sayfayı kullanarak tekrar hesap yaratmalarına gerek yoktur. Geçerli kullanıcı adı ve şifrelerini kullanabilirler.