-A +A
  Görüntüleme: 9372

metu.edu.tr uzantılı alan adı almak istiyorum. Ne yapmalıyım?

ODTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından işletilen sunucular üzerinde web sayfası oluşturmak için öncelikle web kullanıcı kodu almanız gerekmektedir. Bu işlem için https://cc-form.metu.edu.tr/web/index.php?dil=_tr&yer=_ANK sayfasında yer alan formu doldurmanız gerekmektedir. Formda yer alan “tercih edilen alan adı” bölümüne talep ettiğiniz metu.edu.tr uzantılı alan adını yazabilirsiniz.

Ancak, alan adı politikamız gereği bölüm/birim altında faaliyet gösteren laboratuvar, çalışma/araştırma grupları vb. yapılara ait web sayfalarının adreslerinin, ilgili alan adı altında, proje_adi-birim_adi.metu.edu.tr formatına uygun olarak açılması gerekmektedir. Alan adı talebi yapılırken bu konuya dikkat edilmelidir.

birim_adi.metu.edu.tr şeklinde 1. seviye alan adı talepleri Rektörlük Makamı onayına tabidir. 1. seviye  alan adı taleplerinde bölüm/birimin bağlı olduğu üst birim tarafından (Enstitü/Dekanlık vb.) Rektörlük Makamına resmi yazı yazılması gerekmektedir. Alan adı tanımlama işlemi söz konusu resmi yazının onayına bağlı olarak yürütülmektedir.