-A +A
  Total Views: 14551

I am member of "abc-l" list but the messages I send does not arrive to the list. What may be the problem? (in Turkish)

Eğer söz konusu liste "tek yönlü duyuru listesi" ise, liste yapılandırması gereği e-posta gönderme yetkisine sahip kişiler haricinde hiç bir kullanıcı mesaj gönderememektedir. Ancak üyelerin e-posta gönderebildiği bir liste söz konusu ise, gönderdiginiz mesajlarin listeye ulaşmamasının iki temel sebebi vardır:

  1. Listeye üyelik için kullanmadığıniz bir e-posta adresinden mesaj gönderiyor olabilirsiniz. Genelde birden fazla e-posta adresi kullanıyorsanız ve üye olan adresten farklı bir adrese yönlendirme tanımladıysanız, liste mesajlarini aldığınız e-posta adresi ile üyelik için kullandığınız e-posta adresi farklı olabilir. Mesajları aldığınız e-posta adresinin listeye üye olarak kayıtlı olup olmadığını kontrol etmesi için abc-l-ownermetu.edu.tr adresinden liste yöneticisiyle iletişime geçiniz.
  2. Listeye üyelik için kullandığınız e-posta adresinden mesaj gönderiyorsanız mesajiniz onay bekliyor olabilir. Mesajinızın onay için bekletiliyor olmasının olası sebepleri aşağıda listelenmiştir:
    1. Gönderdiğiniz mesaj liste mesaj kotasını aşan bir büyüklüğe sahip olabilir (örneğin; çok büyük bir dosya eklentisi gönderiyor olabilirsiniz).
    2. Mesajınızın alıcı adresi bölümünde liste adıyla beraber çok sayıda e-posta adresini yazmış olabilirsiniz.
    3. Mesajiniz liste ayarları gereği moderatör onayı için bekletiliyor olabilir.

    Tüm bu olası sebeplerle ilgili olarak abc-l-ownermetu.edu.tr adresinden liste yöneticisi ile iletişime geçebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

(Yukarıda geçen "abc-l" ifadesi liste ismi için örnek olarak verilmiştir)