-A +A
  Görüntüleme: 5050

GRADESCOPE

— GRADESCOPE

Gradescope, yüksek öğrenim için çevrimiçi ve yapay zekâ destekli not verme araçları sunar. Gradescope yazılımı, yazılı sınavları, ev ödevlerini ve gönderilen kodu otomatik olarak derecelendirmek için araçlar sunar. Gradescope, eğitmenlerin çevrimiçi veya sınıfta tüm değerlendirmelerini sorunsuz bir şekilde yönetmelerine ve not vermelerine yardımcı olur. Gradescope, değişken uzunluklu ödevleri (problem setleri ve projeler) ve sabit şablonlu ödevleri (çalışma sayfaları, testler, optik cevap kağıdı ve sınavlar) destekler.


Hesap - Nasıl erişebilirim?

Hesabınızı oluşturmak için lütfen aşağıdaki adımları izleyiniz:

  1. https://www.gradescope.com/ adresine gidiniz
  2. "Sign Up" düğmesini tıklayın ve "Eğitmen" veya "Öğrenci" olarak kaydolun
  3. Gradescope'tan gelen bir e-posta için gelen kutunuzu kontrol edin
  4. “set your password” bağlantısını tıklayın ve parolanızı oluşturun
  5. Artık hesabınıza erişebilirsiniz.

Ayrıca Gradescope uygulamasıyla ODTÜClass arasında entegrasyon sağlanmıştır. ODTÜClass'ta ders aktivitesi ekleyerek de kullanım sağlayabilirsiniz.

Kaynaklar & Bağlantılar

Gradescope ile ilgili ayrıntılı yardım belgeleri/talimatları için lütfen aşağıdaki makalelere ve kısa videolara bakınız.

[1] Not: Gradescope ile ilgili yardım ve destek talepleriniz için help@gradescope.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

[2] Not: Dil menüsünden tercih ettiğiniz dili Türkçe olarak seçebilirsiniz. (https://www.gradescope.com/account/edit)

[3] Not: Gradescope üzerinde yüklenen bir essay ödevi için "similarity check" yapılmamaktadır. Hocalarımız, benzerlik raporu almak için, ya turnitin.com üzerindeki hesaplarını kullanabilirler ya da Moodle-Turnitin entegrasyonundan faydalanarak, Moodle üzerinde Turnitin ödevi oluşturmaları gerekmektedir.


Bize ulaşın: https://bilisimdestek.metu.edu.tr/