-A +A
  Görüntüleme: 80986

MICROSOFT OFFICE

— MICROSOFT OFFICE 2021 —

Aşağıdaki adımları takip ederek yazılımın kurulum ve aktivasyon işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

KURULUM

AKTİVASYON


[1] Personel için not: Microsoft Office programları sadece personelin kullanımına açıktır.

[2] Öğrenciler için not: Microsoft Office programlarını kullanabilmek için bu sayfada yer alan yönergeleri takip ederek Office 365 hizmetine metu.edu.tr uzantılı e-posta adresinizle kaydolunuz. Bu işlemden sonra ilgili yazılıma erişip kullanabilirsiniz.

[3] Windows kullanıcıları için not: Kullanıcılarımız “Office 2021” windows sürümü aktivasyon işlemi için “kms_office2021_client.bat” volume license dosyasını lisanslı yazılımlar web sayfasından indirmeli ve dosyaya sağ tıklayarak “Run as administrator” seçeneği ile çalıştırmalıdırlar. Bu işlemden sonra Microsoft Office Windows sürümü etkinleştirilmiş olmalıdır.

[4] Mac kullanıcıları için not: Kullanıcılarımız Office for Mac 2021” macOS sürümü aktivasyon işlemi için “Office for Mac 2021 Serializer” volume license dosyasını lisanslı yazılımlar web sayfasından indirmeli ve yüklemeliler. Bu işlemden sonra Microsoft Office Mac sürümü etkinleştirilmiş olmalıdır.

[5] Aynı bilgisayarda Office’in farklı sürümlerini yükleme ve kullanma hakkında not: "Microsoft 365 aboneliğiniz varsa veya Office Ev ve İş 2021, 2019, 2016 ya da 2013 gibi abonelik temelli olmayan bir sürüme sahipseniz, çoğu durumda bu sürümleri aynı bilgisayarda birlikte çalıştıramazsınız."


ADIM-1 <<<KURULUM>>>

“install” butonuna tıklayarak kurulumu başlatınız. (Gerekiyor ise install dosyasının üzerine sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırınız.)

ADIM-2

Kurulum başladıktan sonra ekranda aşağıda yer alan iki pencere açılacaktır. Kurulum tamamlanana kadar bu pencereleri kapatmayınız.

ADIM-3

“Close” butonuna tıklayarak kurulum işlemini bitiriniz.

ADIM-4 <<<AKTİVASYON>>>

Aktivasyon işlemi için “kms_office2021_client.bat” dosyasına sağ tıklayarak “Run as administrator” seçeneği ile çalıştırınız.

ADIM-5

Ekrana gelen pencerede “Product activation successful” yazısını görüyor iseniz aktivasyon işlemi başarıyla tamamlanmış demektir.

 


Bize ulaşın: https://bilisimdestek.metu.edu.tr/