-A +A
  Görüntüleme: 10637

ADOBE YAZILIMLARINA ERİŞİM

— ADOBE CREATIVE CLOUD // ACROBAT PRO —

Kısıtlı sayıda temin edilebilen Adobe Creative Cloud ve Adobe Acrobat Pro yazılımlarının lisanslarına erişim için, fakülte ve enstitülerinizin kurumsal e-posta adresleri ve bu adreslerle ilişkili olarak oluşturulmuş Adobe hesabı erişim parolası kullanılabilmektedir.

Lisans ataması yapılan söz konusu e-posta adreslerinin bilgisi fakülte ve enstitü sekreterliklerine iletilmiş olup, Adobe yazılımlarını kullanma ihtiyacı duyan öğretim üye ve görevlilerimiz fakülte ve enstitü sekreterlikleri ya da ilgili bölüm bilgisayar koordinatörleri ile iletişime geçerek erişim için gerekli bilgileri edinebilirler.

Adobe yazılımlarına erişim için yetkilendirilen e-posta adresi ve Adobe hesabı erişim parolası bilgilerini edinen kullanıcılarımız aşağıdaki adımları izleyerek yazılımları kullanabilirler.


[1] Not: Adobe yazılımları sadece personelin kullanımına açıktır!

[2] Not: Fakülteniz/enstitünüz için kullanıma sunulan Adobe yazılımına erişim için tanımlanan e-posta adresi ve Adobe hesabı parolasının hem güvenlik hem de ortak kullanım açısından üçüncü kişilerle paylaşılmaması gerekmektedir!

[3] Not: PDF'leri görüntülemek, dönüştürmek, sıkıştırmak veya imzalamak için Adobe Acrobat eklentisini tarayıcınıza ekleyerek ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.


ADIM-1

https://www.adobe.com/ sitesine gidiniz ve sayfanın sağ üst tarafında bulunan “Giriş” butonuna tıklayınız.

ADIM-2

Açılan sayfada e-posta adresiniz ve Adobe hesabı erişim parolanız ile giriş yaparak devam ediniz.

ADIM-3

Giriş yapmak için “ODTU Bilgi Islem” profilini seçiniz.

ADIM-4

Sayfanın sağ üst tarafında yer alan uygulama menüsünde plan kapsamında listelenen ürünlerin içerisinden “Creative Cloud simgesine tıklayınız.

ADIM-5

Ekrana gelen pencerede Creative Cloud alanı altındaki “İndir” butonuna tıklayarak ilerleyiniz.

ADIM-6

Yükleyiciyi tarayıcınızın indirilenler bölümünde veya bilgisayarınızda indirilen dosyalarınızı kaydettiğiniz konumda bulup çalıştırınız.

ADIM-7

“Continue butonuna tıklayarak kurulumu başlatınız. Kurulum başladığında kullanıcı girişi yapmak için bir web sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada ilgili e-posta adresiniz ve Adobe hesabı erişim parolanız ile giriş yapınız.

ADIM-8

Kullanıcı girişi başarılı bir şekilde yapıldıysa aşağıdaki şekilde ekranda bir uyarı mesajı görünecektir. Kullanıcı girişi tamamlandıktan sonra kurulum devam eder ve tamamlanır.

ADIM-9

Kurulum tamamlandıktan sonra kullanmak istediğiniz yazılımları indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

ADIM-10

Yazılımı aynı anda sadece tek bir kişi kullanabildiğinden yazılımın kullanımı bittikten sonra mutlaka çıkış yapılması (Sign Out) gerekmektedir. Aksi durumda diğer kullanıcılar yazılımlara erişemez.


Bize ulaşın: https://bilisimdestek.metu.edu.tr/