-A +A
  Görüntüleme: 7614

ADOBE YAZILIMLARINA ERİŞİM

Önemli Not: Yönerge öğrenciler için değildir.

Kısıtlı sayıda temin edilebilen Adobe Acrobat Pro ve Adobe Creative Suite yazılım lisanslarına erişim için, fakülte ve enstitülerimizin kurumsal e-posta adresleri ve bu adreslerle ilişkili olarak oluşturulmuş Adobe hesabı erişim parolası kullanılabilmektedir.

Lisans ataması yapılan söz konusu e-posta adreslerinin bilgisi fakülte ve enstitü sekreterliklerine iletilmiş olup, Adobe yazılımlarını kullanma ihtiyacı duyan öğretim üye ve görevlilerimiz fakülte ve enstitü sekreterlikleri ya da ilgili bölüm bilgisayar koordinatörleri ile iletişime geçerek erişim için gerekli bilgileri edinebilirler.

ÖNEMLİ NOT: Fakülteniz/enstitünüz için kullanıma sunulan Adobe yazılımına erişim için tanımlanan e-posta adresi ve Adobe hesabı parolasının hem güvenlik, hem de ortak kullanım açısından üçüncü kişilerle paylaşılmaması gerekmektedir.

NOT-2: PDF'leri görüntülemek, dönüştürmek, sıkıştırmak veya imzalamak için Adobe Acrobat eklentisini tarayıcınıza ekleyerek ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız. 


Adobe yazılımlarına erişim için yetkilendirilen e-posta adresi ve Adobe hesabı erişim parolası bilgilerini edinen kullanıcılarımız aşağıdaki adımları izleyerek yazılımları kullanabilirler.

1) https://www.adobe.com/ sitesine e-posta adresi ve Adobe hesabı erişim parolası ile giriş yapılır.

2) Bu sitede plan kapsamındaki ürünler listelenip, içerisinden Adobe Acrobat Pro ya da Adobe Creative Cloud uygulaması indirilerek kurulum başlatılır.

3) Kurulum başladığında kullanıcı girişi yapmak için bir web sayfasına yönlendirilir. Bu sayfada ilgili e-posta adresi ve Adobe hesabı erişim parolası ile giriş yapılır. Kullanıcı girişi tamamlandıktan sonra kurulum devam eder ve başarıyla tamamlanır. Kurulum tamamlandıktan sonra indirilen yazılım otomatik olarak açılır ve kullanılmaya başlanabilir.

4) Aynı anda sadece tek bir kişi kullanabildiğinden yazılımın kullanımı bittikten sonra mutlaka çıkış yapılması (Sign Out) gerekmektedir; aksi durumda diğer kullanıcılar yazılımlara erişemez.

İlgili olduğunu düşündüğünüz soruları https://bilisimdestek.metu.edu.tr/ adresinden iletebilirsiniz.