-A +A
  Görüntüleme: 8989

BİDB'nin verdiği servislerden yararlanmak için yapılması gerekenler nelerdir?

Merkezi sistemler üzerinde çalışmak ve İnternet'e bağlanmak isteyen akademik/idari personelin Kullanıcı Kodu Başvuru Formu'nu bölüm/birim yöneticilerine onaylattıktan sonra mesai saatlerinde BİDB B-14 no'lu odaya personel kimlikleri ile birlikte başvurarak kullanıcı kodu ve şifrelerini almaları gerekmektedir.  

Forma https://bidb.metu.edu.tr/kullanici-kodu-formlari adresinden ulaşabilirsiniz. Bu formu doldurarak; https://bilisimdestek.metu.edu.tr/ , hotline@metu.edu.tr adresleri üzerinden online olarak da iletebilirsiniz. Personel kullanıcı kodlarının açılabilmesi için, Personel Daire Başkanlığı (PDB) İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi (İKYS)’de göreve başlama işlemlerinizin tamamlanmış olması gerekir. PDB'den durumunuzu teyit ettikten sonra kullanıcı hesabı işlemleri için başvurabilirsiniz. 

Bu kullanıcı kodu ile akademik/idari personel, e-posta gönderip alabilir, elektronik haberleşme listeleri ve haber gruplarına üye olabilir, merkezi sistemler üzerinde çalışan yazılımları kullanabilir ve ftp servisinden yararlanabilir, Akademik/Öğrenci Bilgi Sisteminde sunulan her türlü hizmete erişebilirsiniz.