-A +A
  Görüntüleme: 9496

Bölüm binası kartlı geçişinden giriş-çıkış yapamıyorum. Ne yapmalıyım?

Üzerinde ODTÜ logosu bulunan kart okuyuculara kartınızı birkaç santimetre kadar yaklaştırmanıza karşın okuyucu bip sesli uyarı vermiyorsa kartınızın fiziksel yapısıyla ilgili bir sorun vardır. Personel iseniz Personel Daire Başkanlığı'na, öğrenci iseniz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'na başvurarak akıllı kimlik kartınızı kontrol ettirebilir, gerekirse değişiklik talebinizi iletebilirsiniz.

Kart okuyucu bip sesli uyarı veriyor, ancak kapı açılmıyorsa geçiş yetkinizde sorun olabilir.  Bölüm kapılarından giriş-çıkış yetkileri bölüm sorumlusu/sorumluları tarafından verilmekte olup, giriş-çıkış yetkinizi kendilerine kontrol ettirebilirsiniz. Bölümünüz sorumlusuna/sorumlularına https://cardinfo.metu.edu.tr adresindeki Elektronik Kartlı Geçiş Sistemi arayüzünden erişebilirsiniz.

Daha önceden giriş-çıkış yapabiliyorken sorun yaşamaya başladıysanız ve/veya sizin durumunuzda birden çok kişi varsa, akıllı kart sisteminde bir sorun olabilir. Durumu ilk önce bölümünüzün yetki sorumlusuna bildirebilirsiniz. Eğer yetkiniz bu durumda da tanımlanamaz ise   https://bilisimdestek.metu.edu.tr/ adresinden kullanıcı bilgilerinzle giriş yaparak durumu bildirebilirsiniz.